Developed in conjunction with Ext-Joom.com

004 - Moravská cyklotrasa

Farba: červené
Evidenčné číslo: 004
Dĺžka: 42,4 km
Prevýšenie: 21/39 m (pozor uvádza sa v smere popisu trasy)
Náročnosť: SPORT
Určenie: MTB bicykel

 

cervena-trasa-ikona2 charakter-mtb02 narocnost-sport-ikona01


Cyklotrasa na mape

Charakteristika: Trasa vedúca naprieč Záhorím a spájajúca Bratislavu so Skalicou a Senicou. Trasa vedie po štátnych cestách s nízkou intezitou dopravy.


Trasa vchádza do Trnavského kraja za obcou Závod z Bratislavského kraja (letsbike.eu). Následne pokračuje cez Borský Svätý Jur do Šaštína, kde odporúčame návštevu baziliky, ktorá sa nachádza hneď pri trase. Zo Šaštína trasa prechádza cez Petrovu Ves do Holíča, kde netreba vynechať návštevu zámku a následne trasa pokračuje do Skalice. Za Holíčom však trasa vedie po frekventovanej štátnej ceste, treba preto zvýšiť opatrnosť. Trasa prevedie cyklistov centrom Skalice a jej najkrašími zákutiami. Po prejdení uličkami mesta trasa opúšťa mesto smerom na Mokrý Háj. Následne pokračuje do Radošoviec, kde križuje hlavnú cestu I/51 a cez Oreské a Rybky vedie do stredu mesta Senica, kde končí na križovatke s Kopaničiarskou cyklomagistrálou.


moravska_cyklisticka_cesta_001.jpg moravska_cyklisticka_cesta_002.jpg moravska_cyklisticka_cesta_003.jpg moravska_cyklisticka_cesta_004.jpg moravska_cyklisticka_cesta_005.jpg moravska_cyklisticka_cesta_006.jpg moravska_cyklisticka_cesta_007.jpg moravska_cyklisticka_cesta_008.jpg moravska_cyklisticka_cesta_009.jpg

FOND MIKROPROJEKTOV

logo program cezhranicnej spolupracelogo eulogo biele karpatylogo trenciansky kraj


Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.