Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2202
Dĺžka (km): 19,5
Prevýšenie: 430/136 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Trasa, ktorá prepája dva atraktívne turistické ciele v okolí Skalice. Baťov kanál a Zlatnícku dolinu. Zároveň vytvára kostrovú trasu v celej oblasti, na ktorú sa pripája množstvo ďalších cykloturistických trás.

Popis: Trasa začína na križovatke cykloturistických trás na Baťovom kanáli. Odtiaľto pokračuje po asfaltovej ceste až k podjazdu hlavnej cesty a následne po poľnej ceste do mesta Skalica. Prechádza centrom mesta a vedie okolím všetkých najkrajších skalických pamiatok. Postupne trasa míňa v meste Skalica viacero križovatiek s ďalšími cykloturistickými trasami. Za mestom sa napojí na asfaltovú cestu a po nej pokračuje až do rekreačnej oblasti Zlatnícka dolina. Z rekreačného strediska trasa ďalej vedie lesnými cestami smerom na obec Chvojnica, kde vchádza do Trenčianskeho kraja.
https://www.biker.sk/ https://www.chemolak.sk/ https://www.garmin.sk/Všetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.