REGISTRÁCIA SPUSTENÁ

Slovenský cykloklub v spolupráci s Chata Bradlo zorganizujú v polovici septembra cyklistické preteky – Časovka na Bradlo,  Memoriál Jána Noska. Časovka je venovaná Jánovi Noskovi, vášnivému cyklistovi, členovi cyklistického klubu Bradlo Bike, ktorý v roku 2021 nešťastne zahynul na následky pádu z bicykla.

Ďalší ročník časovky pre jednotlivcov do vrchu sa uskutoční 16. septembra 2023. Štartovať sa bude od námestia v Brezovej pod Bradlom k Mohyle M.R. Štefánika.

Tento rok pripravujeme časovku pre tri kategórie, pre cestných pretekárov, MTB pretekárov a e-bike MTB pretekárov.

Zázemie a občerstvenie pre cyklistov, ale i návštevníkov pretekov bude vytvorené na Chate Bradlo, kde bude pripravený aj sprievodný program.

Súťažiť sa bude v troch kategóriách:

Na všetkých trasách čaká na účastníkov prevýšenie 268 výškových metrov.

Štartovať sa bude podľa kategórii na Námestí gen. M. R. Štefánika, v Brezovej pod Bradlom, cieľ je naplánovaný na vrchu Bradlo (otoč pod Mohylou M.R. Štefánika). Prvý pretekár nastúpi na štart o 10:00. Výkon jednotlivcov bude merať profesionálna časomiera. Štartovať sa bude jednotlivo, v minútových intervaloch (MTB a e-bike MTB kategória) a v pol minútových intervaloch (cestná kategória), aby sa predišlo zbytočným kolíziám. Ako prví si svoje sily zmerajú e-bike MTB pretekári, druhí budú MTB pretekári, následne príde rad na cestných pretekárov.

Každý účastník si odnesie registračný balíček, v cieli ho bude čakať občerstvenie v podobe teplého jedla a nápoja.

V poobedných hodinách (podľa počtu účastníkov) sa bude konať vyhodnotenie všetkých kategórií a pre účastníkov bude pripravená aj bohatá tombola.

Okrem hlavných pretekov si môžete vďaka členom cyklistického klubu Bradlo Bike prísť vyskúšať aj Výšlap po zjazdovke (100m), na ktorý sa budete môcť registrovať popri registrácií na preteky v ranných hodinách na námestí.

Samozrejme, že myslíme aj na najmenších. V spolupráci s našim partnerom Origos.sk pripravujeme pre deti súťaž v jazde zručnosti na bicykli. Deti si tak môžu vyskúšať bicykel od značky SUNN, modely SPORT TOX. Priniesť si však môžu i svoj vlastný, nakoľko nie vždy môžu bicykle, ktoré máme k dispozícií sadnúť. Súťaž bude prebiehať v čase od 11:00 do cca 16:00. na ceste k Mohyle M.R. Štefánika, kde bude mať Slovenský cykloklub umiestnený svoj stánok. Úlohou detí bude jazdiť po vyznačenej trase pomedzi pripravené prekážky vo forme kužeľov. Zručnostná súťaž je určená pre deti vo veku 5 až 12 rokov. Budú vytvorené dve trasy podľa veku, pre najmenších na trávnatom povrchu a pre väčších pretekárov bude trasa viesť cez trávnatú i štrkovú plochu. Všetky deti získajú za svoj výkon odmenu v podobe diplomu, cyklofľaše, sladkosti, či omaľovánky.

Časovku organizuje Slovenský cykloklub v spolupráci s Chatou Bradlo.

Hlavní partneri podujatia: ProCycling, Nadácia ZSE, mesto Brezová pod Bradlom, Bradlo Bike

Partneri podujatia: Garmin, Origos.sk, Biker magazín, GDOCK BIKE RACKS, Bianchi bicycle lounge, Koniferum borovička, Žiwell, Coop Jednota Senica, Tekmar, Budiš, Kompava, Škoda, Trenčín región, bikepoint.sk, Totosport.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.