Slovenský cykloklub vďaka spolupráci s Trnavským samosprávnym krajom osadil v meste Piešťany nový cykloservisný stojan.  Ten sa nachádza pri „kruhovke“ pri basketbalovom ihrisku. Pri výbere lokality napomáhal aj Mestský úrad Piešťany. Umiestnenie križuje veľmi frekventovaný cyklokoridor.

„Cykloservisný stojan vie pomôcť nejednému cykloturistovi v núdzi. Je vybavený základným servisným náradím a výkonnou hustilkou. Taktiež zaujme i svojim vzhľadom,“ vyjadril sa predseda Slovenského cykloklubu, Michal Hlatký.

Nový cykloservisný stojan je umiestnený priamo na trase 002 – Vážska cyklomagistrála. Využitie takéhoto stojana je naozaj bohaté, je vybavený základným náradím na menšiu opravu a údržbu bicykla. Vďaka náradiu viete napríklad utiahnuť pedál, sedačku, nosič či detskú sedačku, či opraviť defekt. Vďaka výkonnej hustilke dokážete dofúkať koleso na bicykli ale i napríklad aj na detskom kočíku. Držiak v hornej časti stojanu napomáha k lepšej manipulácii s bicyklom.

„Sme veľmi radi, že aj takýmto spôsobom Trnavský samosprávny kraj prispieva k rozvoju cykloturistiky v regióne. Budovanie doplnkovej infraštruktúry pre cyklistov zvyšuje komfort cyklistu a kvalitu siete cykloturistických trás v kraji,“ dodal predseda Slovenského cykloklubu, Michal Hlatký.

Aktuálne prebieha výstavba 3,6 kilometrového úseku Vážskej cyklomagistrály medzi hranicou Trnavského a Trenčianskeho kraja. Po odovzdaní tohto úseku bude v lokalite Horná Streda, Dlhé kusy doplnená infraštruktúra o mapový stojan.

Projekt budovania cykloturistickej infraštruktúry ako i obnova cykloturistického značenia na trasách v kraji bol financovaný s podporou Trnavského samosprávneho kraja.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.