Čermáková lúka (599 m n. m.), obľúbené táborisko v Malých Karpatoch a významná križovatka turistických a cykloturistických trás. Cez toto krásne miesto prechádza  i žltá cykloturistická trasa č. 8032 – Pilanské – Čermák – Kuchyňa (ŽSR).

Na trasu sa dostaneme buď z obce Kuchyňa alebo z rekreačnej oblasti Piesok. Náš popis bude vedený od železničnej stanice v obci Kuchyňa. Trasa vedie obcou, prechádza okolo obecného úradu a vnára sa do lesného prostredia. Vedie okolo vodnej nádrže Kuchyňa, kde bol v minulosti vybudovaný chodník Bobria hrádza, v súčasnosti je ale rozobraný a neopravený.

Trasa pokračuje lesnou cestou popri potoku Malina, stúpa do lokality Čermák – Čermáková lúka. Prichádzame tak k vybudovanému peknému miestu s turistickým prístreškom, ohniskami, lavičkami a hojdačkami na mocnom strome v strede lúky. Na tomto mieste križuje nami popisovanú trasu červená značka 047 – Štefániková cyklomagistrála. Z popisovaného miesta ďalej trasa pokračuje klesaním do lokality Pilanské, nad rekreačnou oblasťou Piesok, na križovatke s modrou trasou č. 2004 – Šenkvice – Modra – Zochova chata – Kuchyňa.

Žltá značka spadá svojou náročnosťou do kategórie SPORT pre horské bicykle. Trasa je vhodná i ako výlet so zdatnejšími deťmi, nakoľko je vedená mimo zóny dopravy a za nastúpané metre ich čaká odmena v podobe hojdania sa na krásnom mieste. Na lúke je aj možnosť opekania, je tam viacero ohnísk aj spolu s paličkami na opekanie.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.