Farba: červená
Evidenčné číslo: 022
Dĺžka (km): 57,6 km
Prevýšenie: 780/809 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Trasa, ktorá prepája Záhorie s Kopaničiarskym regiónom a Považím. Zároveň spája Vážsku cyklomagistrálu so Záhorskou cyklomagistrálou.

Popis: Trasa začína v Senici na križovatke so Záhorskou cyklomagistrálou. Pokračuje ulicami mesta a následne pokračuje za mestom po asfaltovej ceste do obce Prietrž. Prejde obcou a pokračuje smerom na lokalitu Bukovec, kde opúšťa Trnavský kraj a pokračuje už v Trenčianskom kraji.

Po pekných kopaničiarskych asfaltových cestách s výhľadmi na celý región trasa prichádza do centra mesta Myjava. Trasa prechádza naprieč mestom a následne už stúpa do obce Poriadie. Ďalšími krásnymi kopaničiarskymi cestami trasa vedie cez Papraď a príjemným klesaním až do mesta Stará Turá, kde v centre mesta križuje viacero cykloturistických trás.

Zo Starej Turej magistrála vedie po málo frekventovanej ceste cez Vaďovce do Hrachovišťa, kde na križovatke s modrou trasou č. 2302 a zelenou trasou č. 5323 odbáča doľava. Cyklomagistrála pokračuje peknou asfaltovou cestou do obce Višňové s krásnymi výhľadmi na Čachtický hrad. Za Višňovým trasa prechádza Višňovskou dolinou až prichádza priamo do centra obce Čachtice a na križovatku s Malokarpatskou cyklomagistrálou. Priamo z námestia je možné odbočiť na Čachtický hrad, ktorý prešiel menšou rekonštrukciou.

V centre Čachtíc, Kopaničiarska cyklomagistrála odbáča doľava, prechádza ulicami obce a hneď za obcou vychádza na poľnú cestu. Po nej už trasa pokračuje až k obci Považany, kde končí na križovatke s Vážskou cyklomagistrálou.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.