Farba: červená
Evidenčné číslo: 040
Dĺžka (km): 79,0 km
Prevýšenie: 1532/2043 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: SPORT (stredné) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, lesná cesta

Charakteristika: Krásna trasa cykloturistu prevedie prírodou Liptova, Horehronia i Gemeru. Ide o jednu z kostrových trás na území Slovenska.

Popis: Trasa začína na Liptovskej cyklomagistrále v lokalite Čierny Váh, pokračuje miernym stúpaním po dobrej ceste a postupne míňa lokality Dolina Ipoltica, Javorinka, Ráztoky a príde do sedla Priehyba. Odtiaľ klesá až do Heľpy, tu sa napojí na cestu I/66 a pokračuje do Závadky nad Hronom. Cyklisti musia byť na tejto frekventovanej ceste opatrní!

V Závadke sa trasa odpojí od cesty I/66 a vedie ďalej okolo potoka Hronec po dobrej ceste. Pokračuje stúpaním okolo horární Klatná a Patina. Tu sa odpojí od potoka a stúpa až na Burdu. Cyklista si po dlhších stúpaniach môže konečne oddýchnuť a čaká ho zjazd do Tisovca. Odtiaľto trasa pokračuje po ceste II/531 do Hnúšte, ďalej vedie cez Rimavské Brezovo, Baňu, Zálužany. Trasa aktuálne končí v obci Hrachovo.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.