Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2408
Dĺžka (km): 8,2 km
Prevýšenie: 360/340 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta

Charakteristika: Regionálna trasa, ktorá spája obec Skalité s Oščadnicou a vytvára tak alternatívu voči Kysuckej cyklomagistrále. Zároveň je vedená po lesných cestách a je tak určená pre horské bicykle.

Popis: Modrá trasa začína v obci Skalité na križovatke s Kysuckou cyklomagistrálou, ale za pár metrov odbáča doľava a začína stúpať po panelovej ceste až do lokality Tri Kopce, kde sa nachádza križovatka so zelenou cykloturistickou trasou č. 5407. Následne sa dostáva na vrchol Lieskovej a potom už cyklistov čaká klesanie po lesnej ceste až do lokality Rovné, kde trasa končí, opäť na križovatke s Kysuckou cyklomagistrálou.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.