Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8217
Dĺžka (km): 5 km
Prevýšenie: 126/94 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika: Žltá cykloturistická trasa je odbočkou z obce Častá k majestátnemu hradu Červený Kameň. Vedie po kvalitnej asfaltovej ceste.

Trasa začína na rázcestí odbočka na Pílu na križovatke cykloturistických trás so zelenou cyklotrasou č. 5205. Pokračuje popod hrad Červený Kameň celou obcou Píla až k pamätníku partizánov v lokalite Horná Píla, kde sa nachádza križovatka cykloturistických trás so zelenou cyklotrasou č. 5001. Tu odbočíme doprava smerom k hradu. Pri hrade sa nachádza aj kalvária. Pokračovaním po cyklotrase sa dostaneme do obce Častá, kde cyklotrasa končí na križovatke cykloturistických trás so zelenou cyklotrasou č. 5205.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.