Farba: žltá
Evidenčné číslo: 8921
Dĺžka (km): 4,3 km
Prevýšenie: 239/0 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - CESTNÉ TRASY
Povrch: asfalt

Charakteristika:
Trasa s väčším prevýšením na relatívne krátkej vzdialenosti spája údolnú Hnileckú cyklomagistrálu (021) s hrebeňovou zelenou cykloturistickou trasou (5855). Zaujímavosťami na trase sú: architektonická pamiatka otvorená evanjelická zvonica v Nálepkove, chránená prírodná pamiatka Závadské skalky, kaplnka zasvätená Zosnutiu presvätej Bohorodičky.

Popis:
Východiskom popisovanej cykloturistickej trasy je obec Nálepkovo od rázcestníka cykloturistických trás Nálepkovo (021, 8921) blízko evanjelického kostola. Prechádza cez námestie obce okolo otvorenej evanjelickej zvonice s dvoma zvonmi, napája sa na cestu II/546. Po kilometri odbočuje doprava na cestu III/3277 a stúpa smerom na Závadku. V priebehu stúpania poskytuje nádherné výhľady na Hnileckú dolinu. Na konci popisovanej cykloturistickej trasy od rázcestníka cykloturistických trás Závadské skalky (5855, 8921) a od blízkej kaplnky zasvätenej Zosnutiu presvätej Bohorodičky sú veľmi pekné výhľady na Hnileckú dolinu i Hornádsku kotlinu.
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.