Slovenský cykloklub v spolupráci s krajskou organizáciou cestovného ruchu Žilinský turistický kraj vybudoval päť nových cykloservisných stojanov.

V poslednom kvartáli roku 2021 Slovenský cykloklub prijal zákazku na projekte dodania a montáže piatich kusov cykloservisných stojanov pre bicykle rámci Žilinského samosprávneho kraja.

Samotnej realizácii predchádzali viaceré administratívne a iné úkony. Vytypovali sa najvhodnejšie a najfrekventovanejšie lokality v kraji, kde by bol tieto cykloservisné stojany mali vysoký prínos pre cykloturistický ruch. Následne sa oslovovali obce a mestá, či s umiestnením súhlasia, prípadne sa v spolupráci s nimi vytýčili vhodnejšie miesta umiestnenia.

Cykloservisné stojany sú už plne k dispozícii

Aj keď je už cykloturistická sezóna dávno ukončená a na dvoch kolesách vychádzajú už iba tí najvytrvalejší odvážlivci, tak cykloservisné stojany sa od decembra 2021 pýšia vo vybraných mestách a obciach.

Nové cykloservisné stojany sú umiestnené v lokalitách: Terchová, Vodné dielo Žilina pri bufete, Turany, Jamník a obec Súľov-Hradná.

Nový cykloservisný stojan v meste Turany

Cykloservisný stojan pomôže cykloturistovi v núdzi

Cykloservisné stojany nie sú iba na okrasu, či doplnenie cykloturistickej infraštruktúry. Ich využitie je naozaj bohaté a ocenia ho predovšetkým tí, ktorí sa ocitnú so svojim bicyklom v technicky nepríjemnej situácii, prípadne doma nevlastnia náradie na údržbu svojho dvojkolesového tátoša.

Vďaka zabudovanej hustilke v kovovom ochrannom kryte z bočnej strany stojanu, stojan umožňuje dofúkať koleso, či opraviť defekt. Rovnako je vybavený základným náradím, ktoré je skryté vo vnútornej časti a držiakom na bicykel pre lepšiu manipuláciu a ľahšiu opravu.

Pomocou náradia viete vykonať rôzne menšie opravy, ako napríklad utiahnutie uvoľneného pedálu, nosiča, či detskej sedačky.

Pevne veríme, že nové vybudované cykloservisné stojany vydržia čo najdlhšie a vyvarujú sa „náletom“ vandalov. Cykloturistickú infraštruktúru budujeme pre širokú verejnosť a pri každej montáži sa tešíme na užívateľov týchto predmetov.

Projekt bol financovaný s podporou Žilinského samosprávneho kraja. V galérii prikladáme fotoreport z montáže nových stojanov.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.