6. júna 2021 sa uskutočnilo 1. kolo Východoslovenskej cyklistickej ligy „Rudnou cestou – okolo Jelšavy.“ Na organizovaní tohto významného cyklistického podujatia sa spolupodieľal spolu s mestom Jelšava i náš regionálny klub SCK Magnezit Jelšava.

Pomaly sa stalo tradíciou, že náš klub v spolupráci s mestom Jelšava, po uvoľnení pandemických opatrení usporiadal dňa 6.6.2021 jedny z prvých cyklistických hromadných podujatí a to 1. kola Východoslovenskej cyklistickej ligy „ Rudnou cestou – okolo Jelšavy“. “ vyjadril sa predseda SCK Magnezit Jelšava, Pavol Mlákay.

Na pretekoch privítali 113 pretekárov z rôznych kútov Slovenska. Pretekov sa zúčastnili i pretekári zo zahraničia, zo susedného Maďarska, Poľska a dokonca aj z Belgicka. „Sme radi, že sa cyklistom u nás páči a radi sa k nám vracajú a to nielen kvôli krásnej krajine, ktorou vedie súťažná trať, ale i vďaka výbornej organizácii pretekov.“ dodal predseda SCK Magnezit Jelšava.

1. kolo Východoslovenskej cyklistickej ligy


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.