Slovenský cykloklub osadil v Brezovej pod Bradlom ďalší cykloservisný stojan, vďaka ktorému si môže každý cykloturista opraviť nečakané poruchy alebo vykonať základnú údržbu bicykla.

Slovenský cykloklub sa snaží o neustály rozvoj cykloturistiky na Slovensku. Úroveň cykloinfraštruktúry sa snaží zvyšovať i doplňujúcimi prvkami, akými sú cykloservisné stojany.

Novo osadený cykloservisný stojan nájdete v Brezovej pod Bradlom, v lokalite Baranec, pri mieste zvanom ,,Pod Skalou“. Ide v poradí o tretí cykloservisný stojan na území Trenčianskeho samosprávneho kraja, ktorý sa osadil počas tohtoročnej cyklistickej sezóny. Jeden z týchto stojanov sa nachádza v Trenčíne na Vážskej cyklomagistrále a ďalší sa osadil na Námestí M.R. Štefánika v Brezovej pod Bradlom.

Samotnej realizácií osadenia stojana predchádzali viaceré administratívne a iné úkony. Taktiež bolo potrebné zvoliť vhodné frekventované miesto, kde by mal servisný stojan vysoký prínos pre cestovný ruch. Pri výbere lokality umiestnenia nám napomáhal Mestský úrad Brezová pod Bradlom. Daná lokalita sa mestom odsúhlasila a mohli sme pristúpiť k realizácii. Cykloservisný stojan a jeho osadenie zafinancoval Slovenský cykloklub z vlastných zdrojov.

Pevne veríme, že nový cykloservisný stojan sa nestane terčom vandalizmu a bude cyklistom slúžiť čo najdlhšie.

Nový cykloservisný stojan sa nachádza vo frekventovanej lokalite, ktorou sa viete napojiť hneď na niekoľko cykloturistických trás, napríklad:

Aké má cykloservisný stojan využitie?

Cykloservisný stojan slúži cykloturistom ako technická pomoc v prípade potreby, aby si sami zvládli opraviť nečakané poruchy na bicykli, pohodlne a priamo na mieste. Je vybavený náradím na základnú opravu bicykla, ktoré je skryté vo vnútornej časti ako aj držiakom na bicykel, pre lepšiu manipuláciu a ľahšiu opravu. Pomocou náradia si vie cyklista opraviť menšie nedostatky, ako napríklad utiahnutie pedálov, bŕzd, kolesa, či detskej sedačky.


https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.