Farba: modrá
Evidenčné číslo: 2202
Dĺžka (km): 62,2 km
Prevýšenie: 1234/1415 m (pozor uvádza sa smere popisu trasy)
Náročnosť / Určenie: REKREA (ľahké) - MTB TRASY
Povrch: asfalt, spevnená cesta, lesná cesta

 

Charakteristika: Kopaničiarska cykloturistická trasa, ktorá vás prevedie po najkrajších kútoch tohto kraja. K atrakciám patrí hlavne krásny kopaničiarsky kraj, ale i Bradlo, rozhľadňa Hrajky a iné.

Popis: Táto modrá trasa začína na malom námestí v Brezovej pod Bradlom spoločne s ďalšími dvoma trasami pri cykloturistickom smerovníku. Z námestia smeruje cez mesto na juh a po chvíli sa stretáva s ďalšou modrou trasou č. 2202 a spoločne pokračujú až do Košarísk. Z Brezovej trasa prechádza po novo vybudovanom cyklochodníku popri vodnej nádrži s pekným výhľadom na Bradlo. Cyklochodník nás privádza až na námestíčko do obce Košariská a cestou míňame pekné historické domy. Viaceré z nich sú prerobené na reštaurácie a ubytovacie zariadenia. Z obce pokračuje trasa smerom na východ, hneď za obcou sa trasa odpája od modrej a tentoraz pokračuje spoločne so žltou v smere na Priepasné.

Tu čaká prvé náročnejšie stúpanie na trase, po ceste si však môžeme spraviť prestávku na odpočívadle z ktorého sú krásne výhľady na kraj pod Bradlom. Nachádza sa tu tiež mohutný dvojkríž. Na vrchole stúpania je cyklosmerovník, ktorý nám oznamuje, že sa lúčime so žltou trasou a modrá pokračuje po poľnej ceste smerom na Bradlo. Asfaltová cesta sa postupne mení na lesnú štrkovú cestu a na Bradlo nás privádza krátke stúpanie lesom. Na jeho vrchole sa pred nami vynára samotné Bradlo. Z mohyly, kde je pochovaný M.R. Štefánik si vychutnávame krásny kruhový výhľad. Ďalej trasa pokračuje zjazdom po lúkach pod Bradlom a po chvíli sa znova začína asfaltová cesta, ktorá nás privádza do obce Priepasné, v ktorej sa na chvíľu stretávame so zelenou trasou č. 5302 a znova aj žltou trasou. Prechádzame cez obec a pokračujeme po dobrých vedľajších cestách do Polianky a potom smerom na osadu Belanskovci. Ešte predtým sa k trase pripája Kopaničiarska cyklomagistrála a pokračujú spoločne. Na vrchole ďalšieho stúpania si môžeme spraviť prestávku na odpočívadle, z ktorého sú krásne výhľady na kopaničiarsky región.

Po prestávke sa spúšťame do osady Belanskovci v ktorej sa lúčime s magistrálou a modrá trasa pokračuje do mestskej časti Myjavy – Turá Lúka. Tu je križovatka cyklotrás, odkiaľ si môžeme urobiť krátke odbočky ku gazdovskému dvoru, či rozhľadni Hrajky. Modrá pokračuje severným smerom a dlhým, ale miernym stúpaním sa dostáva až nad obec Vrbovce, kde je ďalšia križovatka cyklotrás. Z celého úseku sa nám naskytujú krásne výhľady na okolitý kraj. Potom si môžeme oddýchnuť pri príjemnom zjazde až do obce. Tu sa opäť stretávame so zelenou trasou, ale len na chvíľu, keďže modrá trasa pokračuje ďalším tiahlym stúpaním až na vrchol nad obcou Chvojnica. Po zjazde prechádzame obcou a opúšťame asfaltovú cestu, ktorá sa mení na lesnú štrkovú cestu, po ktorej pomaly stúpame do lesov Bielych Karpát.

Z rekreačnej oblasti Zlatnícka trasa pokračuje do mesta Skalica, prechádza centrom mesta a vedie okolím všetkých najkrajších skalických pamiatok. Opúšťame Skalicu a pokračujeme poľnou cestou až k podjazdu hlavnej cesty, kde sa napojíme na asfaltový povrch. Cykloturistická trasa končí na križovatke cykloturistických trás na Baťovom kanáli.

 
https://www.biker.sk/ https://www.skoda-auto.sk/ https://trekbikes.sk/3-bicykleVšetky publikované dáta na portáli sú určené na nekomerčné použitie pre občiansku verejnosť, turistov a návštevníkov Slovenska. Dáta sú chránené v zmysle autorského zákona, sú majetkom Slovenského cykloklubu. Ich ďalšie použitie a šírenie je možné iba s písomným súhlasom Slovenského cykloklubu.